Меню Закрити

Перехід на електронні листки непрацездатності

Медичні заклади в Україні почали переходити на новий процес формування електронних листків непрацездатності. Поступовий перехід розпочався  і триватиме до 1 жовтня. Після 1 жовтня  створення медичних висновків про тимчасову непрацездатність, як основи для електронного листка непрацездатності,  буде обов’язковим для усіх медичних закладів, у яких є ліцензія на медичну практику. Незалежно від того, чи має заклад договір з Національною службою здоров’я України.

Запровадження електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність – важливий етап цифрової трансформації в системі охорони здоров’я.  А також – у побудові системи ефективного електронного документообігу. Запровадження медичного висновку про тимчасову непрацездатність підвищить контрольованість процесів засвідчення непрацездатності та суттєво економити бюджетні кошти. Адже зменшує корупційні ризики при видачі необґрунтованих лікарняних та спрощує отримання страхових виплат.

 Для  роботодавців можливість отримати інформацію про електронний листок непрацездатності страхувальник (роботодавець) має на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Також,  отримати інформацію стосовно е-лікарняного може і застрахована особа (працівник), але через свій особистий кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду.

При необхідності працівник або роботодавець може отримати інформацію в електронній формі на порталі Пенсійного фонду або в паперовій формі у вигляді  витягу з Реєстру за усним зверненням  до територіальних органів Пенсійного фонду України.

Зміни торкнуться оформлення роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняними працівників. Оскільки е-лікарняні не мають серії та видаються за оновленими кодами причин тимчасової непрацездатності, заяви-розрахунки за ними подаються роботодавцями окремо від заяв-розрахунків, сформованих за паперовими лікарняними листками.

 По даному питанню відбулася зустріч головних спеціалістів Борщівського відділення управління виконавчої дирекції Багрій Г.З. та Стасюка І.В. з представниками відділу освіти Борщівської міської ради.

Поділитися:

Схожі новини