Меню Закрити

ІНФОРМАЦІЯ (НАГАДУВАННЯ)

для осіб, що прихистили внутрішньо переміщених осіб щодо отримання компенсації витрат

Особи, що прихистили внутрішньо переміщених осіб мають право на отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

Зазначена норма передбачена Порядком компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29.04.2022 № 490 (далі – Порядок).

Компенсацію можуть отримати громадянам України віком від 18 років, які є власниками житла, або їх представникам, наймачам (орендарям) житла державної або комунальної власності, спадкоємцям, які прийняли спадщину і безоплатно розміщували внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї, у розумінні Сімейного кодексу України, (далі – особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

НАГАДУЄМО, що відповідно до пункту 5 Порядку,

для отримання компенсації особі, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця необхідно подати до виконавчого органу міської ради за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою згідно з додатком 1 до Порядку (далі — заява).

У разі подання заяви в паперовій формі особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, пред’являє:

документ, який посвідчує його особу;

документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.

У разі подання заяви в електронній формі до такої заяви додаються електронні копії (фотокопії):

документа, який посвідчує особу, що розмістила внутрішньо переміщених осіб;

документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документа, що підтверджує повноваження представника власника.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО (далі – людино-день), з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або через Портал Дія.

Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.

Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.

Загальна сума компенсації власнику жилого приміщення визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що відповідно до пункту 4 Порядку, для отримання компенсації також є обов’язковою вимогою те, що не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня після розміщення ВПО в житловому приміщенні необхідно в довільній формі скласти заяву, у якій зазначити прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та подати її до органу місцевого самоврядування. Це можна зробити особисто, прийшовши до виконавчого органу міської ради, або відправити документи на офіційну електронну адресу міської ради.

Підставами для відмови у компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб можуть бути:

  • за результатами перевірки встановлено факт надання у заявах недостовірної інформації;
  • за результатами перевірки встановлено факт порушення вимог пункту 4 Порядку, в частині зобов’язання особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати заяву в довільній формі до виконавчого органу міської ради за місцем розташування житлового приміщення, у якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) кожної з розміщених осіб.

Борщівська міська рада

Поділитися:

Схожі новини