Меню Закрити

ІНФОРМАЦІЯ (НАГАДУВАННЯ) для осіб, що безоплатно розмістили у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб щодо отримання компенсації витрат

Особи, що безоплатно розмістили у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб мають право на отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.

Зазначена норма передбачена Порядком компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2022 року № 977 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2022 року № 1094).

Компенсацію можуть отримати громадянам України віком від 18 років, які є власниками житла, або їх представникам, наймачам (орендарям) житла державної або комунальної власності, спадкоємцям, які прийняли спадщину і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї, у розумінні Сімейного кодексу України, (далі – особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб), для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

ІНФОРМУЄМО, що відповідно до рішення виконавчого комітету Борщівської міської ради від 15 листопада 2022 року № 336 «Про внесення змін до розпорядження Борщівського міського голови від 02 травня 2022 року № 03-05/92 та Порядку організації роботи щодо компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб у Борщівській міській територіальній громаді», – прийом Повідомлень від власників житлових приміщень щодо поселення внутрішньо переміщених осіб (за формою згідно з додатком 1 до Порядку) та прийом Заяв на отримання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб не пізніше п’яти днів з дня закінчення звітного місяця (за формою згідно з додатком 2 до Порядку) здійснюється посадовими особами в Центрі надання адміністративних послуг Борщівської міської ради за адресою: м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, та старостами старостинський округів Борщівської міської територіальної громади за місцем розташування житлового приміщення.

Додатково НАГАДУЄМО, що відповідно до пункту 5 Порядку,

для отримання компенсації особі, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця необхідно подати до виконавчого органу міської ради за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою згідно з додатком 2 до Порядку (далі — заява).

Заява подається в паперовій або електронній формі на електронну адресу, визначену виконавчим органом міської ради.

У разі подання заяви в паперовій формі особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, подає інформацію згідно з додатком 2 до Порядку про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів:

документ, який посвідчує його особу;

документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документ, що підтверджує повноваження представника власника.

У разі подання заяви в електронній формі до заяви додаються електронні копії (фотокопії) документів, що підтверджують подану інформацію, передбачену додатком 2 до Порядку

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО (далі – людино-день), з дня її розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом або через Портал Дія.

Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості внутрішньо переміщених осіб, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.

Загальна сума компенсації власнику жилого приміщення визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що відповідно до пункту 4 Порядку, для отримання компенсації також є обов’язковою вимогою те, що

Особи, які розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати повідомлення за формою згідно з додатком 1 до Порядку до виконавчого органу міської ради за місцем розташування житлового приміщення.

Повідомлення подається в паперовій або електронній формі на електронну адресу, визначену виконавчим органом міської ради. Це можна зробити особисто, прийшовши до виконавчого органу міської ради, або відправити документи на офіційну електронну адресу міської ради.

Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення згідно з додатком 1 до Порядку разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.

Підставами для відмови у компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб можуть бути:

  • за результатами перевірки встановлено факт надання у заяві та повідомленні недостовірної інформації;
  • за результатами перевірки встановлено факт порушення вимог пункту 4 Порядку, в частині зобов’язання особи, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати повідомлення за формою згідно з додатком 1 до Порядку до виконавчого органу міської ради за місцем розташування житлового приміщення.

Борщівська міська рада

Поділитися:

Схожі новини