Борщівська

міська рада

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

 

 

 

 

 

 

 Офіційний туристичний сайт громади

     Туристичний сайт 

 

facebook youtube 
 GB1 640x480  amu

photo 2020 01 29 10 53 48      

 

  

Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році.
Дата 9 листопада припадає і на вшанування пам’яті Нестора Літописця, адже, за інформацією вчених, саме з його праць починається українська мова.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.
Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова.
У День української писемності та мови за традицією:
☑️покладають квіти до пам’ятника Несторові Літописцю;
☑️відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
☑️заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
☑️стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
Українська мова своїм корінням, за твердженням істориків, сягає глибини не менше семи тисячоліть і відзначається особливою милозвучністю. Про її красу й приємність звучання є більш ніж достатньо усних і писемних свідчень.
Вона є надійною основою розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. А сьогодні вона ще є дієвою зброєю у боротьбі з агресором.
Тому ми маємо плекати свою рідну мову, розвивати її, працювати над зростанням її престижу. Це святий обов’язок і почесна місія кожного патріота України.
Тож нехай рідне слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом. Щастя всім і добра, миру і злагоди, достатку і процвітання, нових здобутків в ім’я зміцнення нашої Батьківщини.
З повагою міський голова Іван КОБИЛЯНСЬКИЙ

06 листопада 2020 року о 10.00 год. відбудеться позачергове засідання виконавчого комітету (на спортивному майданчику Борщівського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №3 - гімназія імені Романа Андріяшика", у разі погіршення погодних умов засідання провести в актовому залі Будинку дитячої творчості).

Примірний порядок денний засідання виконавчого комітету міської ради:

  

1) Про утворення та затвердження складу комісій з питань передачі підприємств, установ, організацій та майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міста Борщівського району до комунальної власності територіальної громади міста Борщева;

2) Про поділ об’єкта нерухомого майна по вул. Січових Стрільців, буд. 10 у м. Борщеві та присвоєння поштових адрес;

3) Про надання дозволу Комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Борщівської міської ради на проведення ремонту.

Проекти рішень

 

 

 

HE6bZymO
 
 
Гід з державних послуг — це інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Сьогодні на сервісі доступна інформація про 1200 послуг — місце, строки, вартість, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів. Інформація постійно оновлюється і невдовзі на портал буде перенесено 100% державних послуг в Україні.
Послуги розподілено за 17 категоріями залежно від сфери діяльності та 36 життєвими подіями. Придбати нерухомість, змінити місце прописки чи відкрити бізнес — усю необхідну інформацію щодо офіційних реєстрацій та отримання необхідних послуг можна легко знайти на Гіді.
Гід з державних послуг — це офіційне джерело інформації. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування під час надання певної послуги вимагатиме довідку, яку не згадано на Гіді, посилання на Гід є аргументом для громадян
— не надавати відповідні документи.
На Гіді з державних послуг працює зворотний зв’язок. Якщо користувач не знайшов інформацію про послугу чи виявив помилку в наявній інформації, можна скористатись зворотним зв’язком — і послуга обов’язково з'явиться на сервісі. Зворотний зв'язок допомагає покращити сервіс, виявити проблемні напрямки та найбільш популярні послуги.
Які найпопулярніші державні послуги в Україні?
– Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань;
– Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
– Державна реєстрація фізичної особи-підприємця;
– Реєстрація місця проживання;
– Реєстрація місця проживання дитини до 14 років;
– Реєстрація народження.
Проєкт реалізовано завдяки підтримці проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та за сприяння проєкту SURGe, що фінансується Урядом Канади.
 

 

 

123193056 1264410457248697 7214081051373930628 n
Визначено переможця конкурсу на зайняття посади директора комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Борщівської міської ради»
29 жовтня 2020 року відбувся конкурс на зайняття посади керівника комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Борщівської міської ради», який проводився у відповідності до вимог Закону України «Про соціальні послуги», Постанови КМУ від 3 березня 2020 р. № 200 «Про затвердження Положення про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору».
На засіданні були присутні 5 із 7 членів конкурсної комісії, участь у конкурсі взяли двоє із трьох претендентів.
Рішенням комісії переможцем конкурсу визнано ВАСИЛЬЦІВ Ірину Богоданівну.
 
ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ БОРЩІВСЬКОЇ ОТГ
На виконання комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Тернопільської області на 2016-2020 роки, департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації проводить прийом документів для виплати часткового відшкодування витрат на закупівлю установки індивідуального доїння для особистих селянських господарств населення. Виплата часткового відшкодування витрат на установку здійснюється у межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою у поточному та попередньому роках, для власного користування нову установку індивідуального доїння вітчизняного виробництва, за умови утримання не менше ніж один рік (від дати видачі паспорта або переміщення) на момент подання документів у своєму господарстві не менш як трьох ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів, але не більш як 5000 гривень за одиницю обладнання.
Для виплати часткового відшкодування фізичні особи подають:
1) довідку, видану органом місцевого самоврядування про кількість корів;
2) копії паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів;
3) копії платіжних документів та технічної документації на установку індивідуального доїння;
4) копії паспорта особи та ідентифікаційного коду;
5) довідку про відкриття поточного рахунку в банку.
Документи для виплати на закупівлю установки індивідуального доїння приймаються з 09 листопада до 01 грудня поточного року за адресою: м.Тернопіль, вул. Князя Острозького 14, Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, каб. 213.
Телефон для довідок 097 58 05 106.